Termetal.com.pl - Logo strony

Urządzenia do nagrzewania indukcyjnego

O FIRMIE

TERMETAL jest polskim producentem urządzeń do nagrzewania indukcyjnego. Firma istnieje od 1992 roku i do dnia dzisiejszego zaprojektowała, wykonała i zainstalowała ponad 600 urządzeń.

Od początku działalności bazuje na własnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Posiada doświadczone biuro projektowe i profesjonalny warsztat, co pozwala na elastyczne dostosowanie się do potrzeb klienta. Wiele lat doświadczenia w połączeniu z ciągłym udoskonalaniem rozwiązań konstrukcyjnych umożliwia oferowanie urządzeń, które spełniają wszystkie wymogi nowoczesnych linii produkcyjnych w wielu gałęziach przemysłu.

Urządzenia do nagrzewania indukcyjnego wykorzystywane są w m.in. w procesach: nagrzewania przed obróbką plastyczną na gorąco (kucie, gięcie), topienia, hartowania, lutowania, zgrzewania, wyżarzania, odpuszczania, podgrzewania wstępnego, suszenia itp.

Oferowane urządzenia mogą być dodatkowo wyposażone w szereg systemów umożliwiających automatyzację załadunku, rozładunku i transportu detali, jak również kontroli parametrów procesu. Zakres produkcji obejmuje urządzenia do produkcji ręcznej jak również kompletne, automatyczne linie produkcyjne.

Własne laboratorium R&D pozwala na opracowanie nowych technologii i prowadzenie prób technologicznych.

Zespół doświadczonych inżynierów zapewnia natychmiastową reakcję serwisu. Zapewniamy serwis i dostęp do części zamiennych urządzeń własnej produkcji oraz innych producentów.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie oferujemy pomoc przy tworzeniu technologii oraz wyborze odpowiednich urządzeń.